четвъртък, 24 февруари 2011 г.

Обмен на семена за посев и свежи идеи

Привет!

   Поради запитване дали не може да направим някоя среща за обмен на
семена за посев, аз смятам, че тази събота можем да се съберем у нас във
Враждебна и да видим кой какви семена  има, кои са му излишни и да
разменим сведения откъде можем да си ги набавяме! Ако се съберем
подходящи хора, току виж родиме и някоя интересна идея!

   Ако някой има свободни семена (и подходящи) за да направим
семетопки и да ги разхвърлиме зад оградата в тревата като експеримент
и да видим дали ще се хване нещо и какво ще поникне, то глина, пясък и
компост за да ги замесиме аз имам! Имам и семена, но някой е добре да ми
даде съвет кои да използвам и в какво съчетание.

   Мястото е същото както при сбирките ни за печене на хлебчета и
правене на свещи от пчелен восък! Смятам, че между 14 и 18 часа на 26.02.2011 е най-удобно да се видим. Ако имате въпроси - обаждайте се!

   Аз лично бих се възползвал от това, че ще дойдат хора с познания по
градинарство за да взема от тях идеи как да планирам и какво да садя
на двора си, че нямам опит. Ако някой има желание можем да  обсъдим
как да направим вертикално озеленяване, покривно озеленяване или отглеждане на зленчуци и билки по нетрадиционен начин.

1 коментар:

  1. Срещата протече успешно!

    Дойдоха познати и приятели още от сутринта, времето беше чудесно, разположихме се на двора и кой на когото беше обещал семена ги даде.Почти всеки намери какво да си вземе за себе си, защото хората притежаващи семена се радваха да ги споделят.

    Моето участие беше гостоприемството и това, че повдигнах въпроса как, кога и на каква тема да си направим нови срещи.Родиха се няколко идеи и се надявам да ги осъществиме и да се забавляваме през това време!

    Специални благодарности на Мария Явашева за чайчетата, домакинството и хлебчетата, които ни опече и показа как се пекат на желаещите да се пробват!

    ОтговорИзтриване