Място за експерименти и обмен на информация за устойчиви практики Marinero Home обявява гражданска инициатива "Паница с Боб" !
Целта на инициативата ни е да започнем да се срещаме периодично и да си приготвяме храна на огън по стари изпитани рецепти и да заменяме придобити, произведени или събрани от самите нас продукти за такива, които нямаме на нашата трапеза!
На 16 юни (четвъртък) от 11:00 часа до 15:00 часа ще запалим огън на двора и от приготвените от предишният ден чудесни ягоди ще свариме сладко! Илийката е приносителя на ягодите и кулинар, а аз съм отговорник огнище и боб. За обяд ще съм сложил да хапнем вкусен боб. Очаквам да прекараме деня в готвене, обсъждане на рецепти, размяна и опитване на продукти. Ако дойдете и искате да си вземете от сладкото - моля да си носите нещо приготвено от вас за размяна.
Намерението ми е да провеждаме периодично такива срещи и да се виждаме на тях хора, които могат и искат да разменят продукти и храни за които гарантират, че са произведени с любов и не са обработвани с химикали, за да може всеки от нас с течение на времето да се специализира в нещо, което го придобива лесно и му е безплатно или любимо и да може да го замени за други храни или продукти за които няма възможност и желание да отдели време и пари за да си ги приготви или купи!
Поканата се отнася главно за приятели и познати поради ограниченото място на двора ми и къщата! Все пак и непознати за мене хора ще са добре дошли ако има какво да предложат за развитие на идеята ни, а не идват само за запълване на време и от любопитство!
Телефона ми е 0899 18 22 99 - Марин. Намирам се във Враждебна. При добро желание може да следите за подобни събития в блога ми : http://marinerohome.blogspot.com/