събота, 15 януари 2011 г.

Изработихме свещи от пчелен восък


Отмина и второто ни събитие у нас под наслов:
Оказа се, че материалите, които са нужни за изработване на тези свещи, са съвсем малко и изработването е съвсем просто и бързо. Разбира се, само дългият опит води до майсторлък и естетични резултати.
 

 Най-впечатляващо е горенето на свещите!
Светлината е мека и създава домашен уют, а при горенето тези свещи отделят естественият аромат на пчелен восък. Като цяло ефекта е незабравим! Тези свещи не горят както парафиновите, тоест да пушат и капят и пукат, а се разтварят във въздуха напълно и горят табиетлийски-бавно и докрай!

неделя, 9 януари 2011 г.

Свещи от пчелен восък и печене на хляб

Здравейте, приятели!


Продължаваме да се събираме, за тези които пропуснаха миналия път и за
останалите, с които започнахме тази идея.
На 15.01.2011 от 14 ч. нататък сте добре дошли!

Да си правим хляб от истинско пълнозърнесто брашно. Мария Явашева ще ни покаже как става това и всеки ще си опече сам своето хлебче! Тя организира курсове по приготвяне на хляб  и е издала  книга с рецепти  “Здравословен хляб от житния дух на България”.
Който иска,  може да си вземе за вкъщи питка, която сам е направил.

Освен това да си направим свещи от пчелен восък. Ивайло ще ни
осветли как. Погледнете в сайта му   http://arkobo.com/   какви красоти могат да се направят от естествени материали!
Можем да направим и всичко друго, което решим с ръце и от сърце.

Продуктите, които можете да опитате при нас са: сусамов тахан, чист тахан и тахан с мед, домашна лютеница, сладка и други домашно приготвени вкуснотии.