По повод заплануваното събитие:
малко преди Коледа група юнаци се събрахме за да си поразпечеме хляб под вещите напътствия на Мария Явашева в моят Дом! Придошлите приятели бяха така добри да ми украсят къщата като за целта изрязвахме снежинки с децата, залепихме ги на прозорците, слагахме лампички и се разписахме на стената. Даже и котката сложи своята лапа нацапана с боя!
Запалихме камината и по-късно вечерта се събрахме около нея на сладка приказка!
В кухнята закипя възторжен труд...
...водещ до заслужени резултати!
Появиха се и питки със сусам, семки, зеленчуци или подправки!
Почти всеки от присъстващите направи хлебче или питка по свой образ и подобие!
Брашното беше пълнозърнесто и хубаво, а хората сами си избраха как да си направят хляба!
Брашното беше пълнозърнесто и хубаво, а хората сами си избраха как да си направят хляба!
Място за изява беше и украсата на питките...
Тракийски знак...
Ин и Янг...
А ето тук Мария Явашева представя себе си...
...а също така и своята книга с рецепти за хлебчета!