неделя, 19 декември 2010 г.

Снимки от предколедното ни творчество!


По повод заплануваното събитие: 
 малко преди Коледа група юнаци се събрахме за да си поразпечеме хляб под вещите напътствия на Мария Явашева в моят Дом! Придошлите приятели бяха така добри да ми украсят къщата като за целта изрязвахме снежинки с децата, залепихме ги на прозорците, слагахме лампички и се разписахме на стената. Даже и котката сложи своята лапа нацапана с боя!

Запалихме камината и по-късно вечерта се събрахме около нея на сладка приказка!

В кухнята закипя възторжен труд...  

...водещ до заслужени резултати!

Появиха се и питки със сусам, семки, зеленчуци или подправки!

Почти всеки от присъстващите направи хлебче или питка по свой образ и подобие!
Брашното беше пълнозърнесто и хубаво, а хората сами си избраха как да си направят хляба!

Място за изява беше и украсата на питките...

Тракийски знак...

Ин и Янг...

А ето тук Мария Явашева представя себе си...

...а също така и своята книга с рецепти за хлебчета!