неделя, 19 декември 2010 г.

Снимки от предколедното ни творчество!


По повод заплануваното събитие: 
 малко преди Коледа група юнаци се събрахме за да си поразпечеме хляб под вещите напътствия на Мария Явашева в моят Дом! Придошлите приятели бяха така добри да ми украсят къщата като за целта изрязвахме снежинки с децата, залепихме ги на прозорците, слагахме лампички и се разписахме на стената. Даже и котката сложи своята лапа нацапана с боя!

Запалихме камината и по-късно вечерта се събрахме около нея на сладка приказка!

В кухнята закипя възторжен труд...  

...водещ до заслужени резултати!

Появиха се и питки със сусам, семки, зеленчуци или подправки!

Почти всеки от присъстващите направи хлебче или питка по свой образ и подобие!
Брашното беше пълнозърнесто и хубаво, а хората сами си избраха как да си направят хляба!

Място за изява беше и украсата на питките...

Тракийски знак...

Ин и Янг...

А ето тук Мария Явашева представя себе си...

...а също така и своята книга с рецепти за хлебчета!

четвъртък, 16 декември 2010 г.

Предколедно и постоянно творчество

 Приятели,

споделяме с вас една идея, която започваме сега и може да се развива така, както решим, чрез свободата да творим!
Да се събираме заедно и да си приготвяме храна, като използваме чистите продукти, с които се снабдяваме и сами отглеждаме, да изпробваме рецепти, натурални вкусове и всичко, което ни е интересно.

Като за начало:
...Да приготвяме, да се забавляваме заедно, да споделим и се насладим на резултата: хляб и питки с късмети и въображение, меденки, тиквенки, банички и най-различни творения, богати на вкус и аромат!
Заповядайте в нашия свят!

Осигуряваме:
пълнозърнесто брашно, мляно на камък, тиква, ябълки и аромати.
Къща с топлина на камина,
пространство за всякакви експерименти
с домашна храна и глина!

Кога: 18.12.2010
от 14 ч. нататък вратите са отворени :)
И още:
Ще се радваме всеки да сподели това, което обича да прави, да го покаже и да се обогатим взаимно.
Възможност има за всякакви опити и експерименти с рецепти, храни, изделия от глина и всичко, което е устойчиво и се прави с лекота, да ни радва и ни носи проста свобода!

Домакин съм аз - Марин Василев, а Мария Явашева – курсове по приготвяне на хляб /книгата “Здравословен хляб от житния дух на България” - ще е нашата вдъхновителка и ще ни покаже как сами да си приготвяме хляб.

Всеки, който иска да почувства артмосферата и да участва в процеса е добре дошъл!