вторник, 22 март 2011 г.

Садене на цветя по Суперлуние!


   С идването на пролетта се спретнахме в малък екип за да засадиме цветя!
   Заниманието ни беше толкова интересно, че Луната, обичайно толкова по-далече от Земята, се приближи максимално възможно до нас и се ококори за да види какви ги вършиме!

   Поради нулевият ни опит в саденето на разсади и познанията за цветя се подготвихме теоретически, накупихме килограм семена и планирахме следното :
   Снабдихме се с пролетно цъфтящи, лятно и есенно цъфтящи растения, за да може в един участък на градината да има непрекъснато отворени цветове и да ни радват с аромата си и багрите през всичките топли месеци! Някои от тях са увивни и катерещи се, други са ниски за бордюри, а също така едногодишни,двугодишни,многогодишни и луковични. Разнообразие има, не можем да се оплачем.

   Очакванията са ни да поникнат и да се развият здрави, хубави растения и да осъществиме следните опити :
   1. Да подготвим един участък на градината и да засадим, надявам се правилно, от всички групи растения !
   2. В друг, по-малък участък на двора да направим семетопки от глина и семена в тях и да ги метнем по земята съвсем свободно за да видим какво става при естественото им развитие и конкуренция без нашата намеса и грижа.

   Надяваме се след няколко седмици да пристъпим към засаждането и оформянето на цветният участък на градината и който има някакъв опит и познания за цветята и желае да помогне със съвет или труд е добре дошъл.

                                                                                                     Маринеро и Сие

неделя, 13 март 2011 г.

Автопортрет от пълнозърнесто брашно!


С радост искам да ви представя моят първи пити-опит!
(автопортрет от пълнозърнесто брашно)