С идването на пролетта се спретнахме в малък екип за да засадиме цветя!
Заниманието ни беше толкова интересно, че Луната, обичайно толкова по-далече от Земята, се приближи максимално възможно до нас и се ококори за да види какви ги вършиме!
Поради нулевият ни опит в саденето на разсади и познанията за цветя се подготвихме теоретически, накупихме килограм семена и планирахме следното :
Снабдихме се с пролетно цъфтящи, лятно и есенно цъфтящи растения, за да може в един участък на градината да има непрекъснато отворени цветове и да ни радват с аромата си и багрите през всичките топли месеци! Някои от тях са увивни и катерещи се, други са ниски за бордюри, а също така едногодишни,двугодишни,многогодишни и луковични. Разнообразие има, не можем да се оплачем.
1. Да подготвим един участък на градината и да засадим, надявам се правилно, от всички групи растения !
2. В друг, по-малък участък на двора да направим семетопки от глина и семена в тях и да ги метнем по земята съвсем свободно за да видим какво става при естественото им развитие и конкуренция без нашата намеса и грижа.
Надяваме се след няколко седмици да пристъпим към засаждането и оформянето на цветният участък на градината и който има някакъв опит и познания за цветята и желае да помогне със съвет или труд е добре дошъл.
Маринеро и Сие

